Світову організацію торгівлі вперше очолить жінка

Генеральна рада Світової організації торгівлі обрала нігерійку Нгозі Оконджо-Івеалу гендиректором СОТ - організацію вперше очолить жінка.

Про це повідомляється у прес-релізі СОТ.

"Нгозі Оконджо-Івеала вступить на посаду 1 березня, таким чином вона стане першою жінкою та першою африканкою, яку буде обрано генеральним директором. Термін її дії, який можна поновлювати, закінчується 31 серпня 2025 року", - йдеться у повідомленні.

Оконджо-Івеала заявила, що ключовим пріоритетом для неї буде робота з членами СОТ для швидкого вирішення економічних наслідків та наслідків для здоров'я, спричинених пандемією COVID-19.

"Я маю честь бути обраним членами СОТ генеральним директором СОТ. Потужна СОТ життєво необхідна, якщо ми хочемо повністю і швидко оговтатися від руйнувань, спричинених пандемією COVID-19.

Я з нетерпінням чекаю співпраці з членами для формування та реалізації політичних заходів, необхідних для відновлення світової економіки. Наша Організація стикається з багатьма проблемами, але, працюючи разом, ми можемо колективно зробити СОТ сильнішою, гнучкішою та краще адаптованою до сучасних реалій", - додала вона.

Нгозі Оконджо-Івеала - економіст та експерт з міжнародного розвитку, 25 років попрацювала у Світовому банку в якості економіста з питань розвитку, піднявшись до посади керуючого директора з операцій (2007-2011). Також два терміни займала пост міністра фінансів Нігерії (2003-2006, 2011-2015).

Зазначається, що Генеральна рада ухвалила таке рішення після кількох місяців невизначеності, коли спочатку США спочатку відмовились приєднатися до консенсусу щодо Оконджо-Івеали та підтримали міністра торгівлі Республіки Корея Ю Мен Хі.

"Але після рішення пані Ю від 5 лютого зняти свою кандидатуру, адміністрація новообраного президента США Джозефа Байдена-молодшого відмовилася від заперечення США і натомість заявила, що Вашингтон надає свою "рішучу підтримку" кандидатурі Оконджо-Івеали", - додали в СОТ.

Процес відбору нового генерального директора розпочався 14 травня 2020 року, коли колишній генеральний директор Роберто Азеведо повідомив членам СОТ, що він покине свою посаду за рік до закінчення терміну. Він покинув посаду 31 серпня 2020 року.

Економічна правда

22-02-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Не входить до складу будь-якої фракції
Не входить до складу будь-якої фракціїДата народження: 19 червня 1968р.Відомості на момент обрання: освіта вища, керівник напряму зі сталого розвитку, ТОВ "ДТЕК ЕНЕРГО", безпартійнa, проживає в селі Софіївська Борщагівка Києво-Святошинського району Київської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична партія "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика