Цей рік став проривним щодо вироків у справах Майдану - Венедіктова

Упродовж 2021 року судами винесено вироків як за три попередні роки разом, притягнуто до відповідальності 53 осіб. 

Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова у Фейсбуці.

“2021 став проривним у кількості вироків у справах Майдану – цьогоріч їх стільки ж, як за попередні три разом. Вперше засуджено до реального позбавлення волі співробітників столичного «Беркуту» за злочини в день розгону студентського Майдану, який відкрив «скриньку Пандори» насилля проти учасників акцій”, - зазначила вона.

Венедіктова поінформувала, що цьогоріч притягнуто до відповідальності 53 осіб і це, за її словами, майже на третину більше підозрюваних, ніж торік.

Генпрокурорка додала, що, крім топверхівки керівництва країни, слідство вийшло на ключових організаторів середньої ланки.

Також вона зауважила, що до суду відправлено 22 обвинувальні акти щодо 32 осіб.

Венедіктова розповіла, що каталізатором активності прокуратури і ДБР серед іншого став закон про «заочку», який зняв колізії, що гальмували процес у справах Майдану, фігуранти яких переховуються від слідства. За її даними, прокурори цьогоріч отримали в 2,5 раза більше дозволів на спеціальне досудове розслідування.

Вона нагадала, що вже розкрито 1019 злочинів у найчорніші дні Революції Гідності, наразі триває розслідування у 63 кримінальних провадженнях, що охоплюють понад 3500 епізодів.

Також генпрокурорка додала, що у судах слухається 111 справ щодо 207 обвинувачених.

“Заочно чи очно, ми доведемо справи Майдану до вироків для всіх – від виконавців до найтоповіших організаторів. Оцінка їхніх дій – захист для демократії. І такий підхід у нас до всіх важливих для суспільства справ: від захисту життя і здоров'я людей до переслідування топкорупціонерів”, - запевнила Венедіктова.

Як повідомлялося, раніше прокурор Олексій Донський заявив, що у кримінальних провадженнях щодо подій Майдану близько 80% осіб, які в них фігурують, це особи, які займали на той час посади вищої та середньої ланки.

УКРІНФОРМ

22-11-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Веб-сторінкаДата народження: 7 грудня 1975р.Відомості на момент обрання: освіта вища, директор з управління та розвитку цифрових продуктів, ТОВ "Квартал 95", член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 129.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика