У 2019 році через порушення прав до омбудсмена звернулося близько 50 тисяч громадян – Денісова

У 2019 році до Офісу омбудсмена з прав людини звернулося 47 493 особи, що у два рази більше, ніж у 2018 році. Про це під час щорічної доповіді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини повідомила Людмила Денісова.

"До нас звернулася 47 493 особи, це вдвічі більше, ніж у 2018 році. Це пов’язано з тим, що обізнаність наших громадян, що є така інституція збільшилася, але я вважаю, що перша причина збільшення – це люди сподівалися, коли обирали нову владу, проте, що права їх будуть дотримуватися, очікування були дуже високими, і якщо ви побачите, як поділилися ці звернення, то перш за все – 63% - це щодо порушення громадянських прав, ні розмір пенсії, не час отримання цієї пенсії, а громадянські права, і перш за все 11 тисяч звернень – це були по порушенню публічних прав, права на інформацію та звернення", - зазначила Денісова.

Так, за її словами, перш за все, це стосується місцевих адміністрацій, обласних адміністрацій, виконавчих органів влади, які не звертають увагу на те, що це право громадянина.

"Понад 6 тисяч громадян звернулися через порушення строків як досудового розслідування, так і судового. Понад 5 тисяч громадян звернулися через порушення соціальних прав… У нас є звернення щодо порушення конфіденційних прав, понад 3 тисячі громадян, громадяни скаржаться, що їх дані розповсюджуються та використовуються", - додала Денісова.

Нагадаємо, з початку цього року в Україні зафіксовано 91 випадок порушення свободи слова, минулого року ця цифра сягнула 243 випадки.

УНН

26-06-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликанняЧлен Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Веб-сторінкаЧлен групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Катар Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Японією Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Норвегія Веб-сторінкаДата народження: 23 жовтня 1977р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 16.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика