






Засідання пройде під головуванням Верховного представника Європейського Союзу у закордонних справах та політиці безпеки Федеріки Могеріні.
У Брюсселі пройде засідання Ради Європейського Союзу з питань закордонних справ, на якому першим для розгляду питанням стоїть Україна. Міністри закордонних справ країн-членів ЄС мають намір обговорити процес реформ та стан виконання Мінських домовленостей.
Як передає власний кореспондент УНІАН, засідання пройде під головуванням Верховного представника Європейського Союзу у закордонних справах та політиці безпеки Федеріки Могеріні. Як відомо, вона здійснила візит до України 11-12 березня.
Напередодні засідання високопосадовий європейський дипломат повідомив, що під час засідання Могеріні «розповість міністрам про враження від поїздки, і пройде обговорення з двох питань: порядок денний реформ та Мінський процес». «Обговорення порядку денного реформ пройде дуже вчасно, тому що 27 серпня в Копенгагені пройде конференція з питань реформ з можливою участю прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана», - сказав він.
Напередодні засідання в дипломатичних колах циркулювався позиційний документ, підготовлений українською стороною, під назвою «Зміцнення підтримки ЄС Україні в імплементації реформ та протидії російській агресії». Водночас спільний документ, присвячений процесу реформ в Україні, циркулювали 13 країн-членів ЄС.
В українському документі, зокрема, зазначається, що Київ «взяв до уваги» спільну неофіційну доповідь «Збереження України на шляху реформування», яку представили 13 країн-членів ЄС. «Ми цінуємо позитивну оцінку зусиль українського керівництва щодо здійснення комплексної та масштабної програми реформ для зміцнення демократичних інститутів і відновлення економічного зростання в Україні на основі кращих європейських та міжнародних стандартів. Фактично визнається, що протягом останніх чотирьох років після Революції Гідності Україна здійснила більше реформ в плані масштабності та глибини, ніж весь час своєї незалежності», - йдеться в документі.
Також Україна наполягає на тому, що негативне враження щодо стану боротьби з корупцією в Україні не є об’єктивним і не відповідає реаліям, тому що насправді вже було багато зроблено.
«Ми повністю поділяємо заклик 13 країн-членів ЄС до збільшення зусиль міжнародної спільноти для протидії фальшивим розповідям про те, що нічого не змінилося, чи про те, що в реформах є відступ. Такі розповіді однозначно сприяють втомленості та розчаруванню суспільства у «вічних перетвореннях», тим самим підриваючи довіру до проєвропейського уряду. Це також добре підіграє російським розповідям про фіаско ідеї європейської інтеграції», - наголошується в документі.
При цьому українська сторона вважає, що «справжнім прикладом такої фальшивої історії, з якою стикаються Україна та ЄС, є сприйняття корупції». «Не слід забувати про те, що Україна вже зробила з точки зору боротьби з корупцією. Якщо ми зосереджуємось лише на проблемах, це створює неправильне уявлення про Україну та про те, що ми робимо разом», - переконують в документі.
Водночас Київ підготував ряд пропозицій для Європейського Союзу з метою посилення підтримки, що надається Україні для протидії російській агресії.
«Ми вважаємо, що після чотирьох років російської агресії проти України ЄС визнає Росію країною-агресором та окупаційною державою. ЄС значно посилить обмежувальні заходи індивідуального та економічного характеру проти Росії, у тому числі буде запобігати співпраці компаній ЄС з Росією у військовій сфері. Санкції ЄС повинні бути вирівняні до рівня санкцій США з метою формування цілісного режиму трансатлантичних санкцій. Вони повинні зберігатися до повного відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, включаючи Крим», - йдеться в документі.
Українська сторона також вважає, що ЄС візьме на себе провідну роль у сприянні розгортанню на сході країни миротворчої місії ООН, яка охопить всю територію окупованого Донбасу та заблокує неконтрольовану частину українсько-російського кордону. В Києві також вважають за необхідне, щоби місія Комітету з питань політики та безпеки ЄС найближчими місяцями здійснила другий візит на Донбас, а ЄС розблокував можливість для своєї Консультативної місії працювати в контрольованих урядом частинах Донецької та Луганської областей.
«ЄС має прийняти політичне рішення, яке дозволить країнам-членам ЄС надати Україні летальне оборонне озброєння та посилити допомогу у навчанні – як стримуючий фактор у протистоянні російській агресії з метою допомогти Україні забезпечити своє право на самооборону відповідно до Статуту ООН», - зазначається в документі.
Крім того, українська сторона Україна запропонувала ряд позицій і для посилення підтримки у сприянні проведенню реформ. Зокрема, у Києві вважають, що ЄС буде публічно підтримувати зусилля щодо створення Вищого антикорупційного суду на основі Конституції України та висновку Венеціанської комісії.
В документі також висловлені сподівання, що ЄС буде сприятиме приватизації в Україні за участю іноземних інвесторів. «Вважаємо, шо ЄС буде публічно підтримувати та просувати ініціативи з реформування податкового капіталу з метою зняття податку на прибуток та створення Національного бюро фінансової безпеки як інтелектуального центру для використання сучасних методів кримінального аналізу, орієнтованих на ризик», - йдеться в документі.