У парламент Ісландії вперше обрали більше жінок, аніж чоловіків

Про це свідчать оприлюднені в неділю остаточні результати виборів до Альтингу (так в Ісландії називається парламент, у перекладі з ісландської — «всенародне зібрання»).

Політологи проектують гендерну пропорцію у парламенті на основі результатів виборів.

З усіх 63 крісел 33 місця отримають жінки, це 52%.

Жодна інша європейська країна ще не мала у своїх парламентах жіночу більшість. Найближче до цього — Швеція, де жінки в парламенті становлять 47%.

За даними Міжпарламентського союзу, загалом у світі існує п'ять країн, де в парламенті країни жінки складають щонайменше половину місць. Це Руанда (61% жінок у парламенті), Куба (53%), Нікарагуа (51%), Мексика та Об'єднані Арабські Емірати (50%).

На відміну від деяких інших країн, в Ісландії немає квот на жіноче представництво у парламенті, однак деякі партії вимагають, щоб у списках було певне мінімальне жіноче представництво.

Ісландія роками акцентувала увагу на гендерній рівності та правах жінок і в останні 12 років була лідером рейтингу найбільш егалітарних країн. Аналіз країн із рівними можливостями для різних категорій населення формує Всесвітній економічний форум.

Ісландія була першою країною, яка обрала президентом жінку, це сталося у 1980 році. В Ісландії пропонують однакову відпустку для чоловіків та жінок по догляду за дитиною. А загалом перший закон про рівну оплату праці чоловіків і жінок в цій країні ухвалений ще у 1961 році.

З 2018 року в Ісландії діє закон про рівну гендерну заробітну плату, за яким роботодавці зобов’язані доводити, що платять однакові зарплати чоловікам та жінкам.

Вибори до парламенту Ісландії пройшли у суботу, 25 вересня.

Високий замок

29-09-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Веб-сторінкаДата народження: 25 січня 1994р.Відомості на момент обрання: освіта вища, радник міністра, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 104.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика