У Швеції прем'єр-міністром вперше стала жінка

24 листопада шведський парламент обрав соціал-демократку Магдалену Андерссон прем'єр-міністром країни. Вперше в історії Швеції цю посаду обійняла жінка. Про це повідомляє  The Local.
 
Офіційно прем'єр-міністром Магдалена Андерссон стане лише після зустрічі з королем Карлом XVI Густавом у п'ятницю, 26 листопада.

Вона вже окреслила політичні пріоритети на майбутнє: повернути демократичний контроль над школами та охороною здоров'я, відмовитися від приватизації сектору соціального забезпечення, зробити Швецію лідером у сфері боротьби зі зміною клімату.

Окрім того, новий прем'єр-міністр пообіцяла позбутися сегрегації (поділу населення за расовою чи етнічною ознаками) та боротися з бандитськими угрупованнями, які влаштовують вибухи.

Нагадаємо, 22 серпня тодішній прем'єр-міністр та очільник соціал-демократичної робітничої партії Стефан Левен оголосив про намір піти у відставку. 4 листопада з'їзд партії обрав Андерссон новою лідеркою.

10 листопада Левен подав заяву про відставку з посади прем'єра. Він очолював уряд Швеції з 2014 року. А Магдалена Андерссон була міністром фінансів.

УНН

25-11-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликанняЧлен Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Веб-сторінкаЧлен групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Катар Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Японією Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Норвегія Веб-сторінкаДата народження: 23 жовтня 1977р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 16.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика