У списках яких партій, що балотуються до Ради, найбільше кандидатів-жінок

Зараз у Верховній раді 12,5% жінок .Це більше, ніж у всіх парламентах попередніх скликань, але значно менше, ніж у середньому в європейських парламентах, де жінки представляють чверть депутатів. «Слово і Діло» подивилося, скільки жінок-кандидаток у нардепи входять до списків партій, які балотуються на дострокових виборах до Ради й, за даними соціології, набирають більш ніж один відсоток голосів.

Нагадаємо, гендерні квоти передбачають, що до списків партій має входити не менш ніж 30% жінок, але оскільки виборче законодавство депутати так і не встигли ухвалити зі всіма належними змінами, квоти поки залишаються добровільними.

Найбільше жінок наразі входить до списку Радикальної партії Олега Ляшка. Загалом у виборчому списку зафіксовано 217 кандидатів у нардепи, серед яких налічується 90 жінок (41%).

Далі йде «Опозиційний блок», який із 223 кандидатів включив до списку 85 жінок (38%).

На третьому місці – «Українська стратегія Гройсмана», яка включила до свого списку 63 кандидати, серед них 22 жінки (35%).

Але картинка дещо змінюється, якщо подивитися, скільки жінок входить до топ-10 за списками партій. Наприклад, у партії Ляшка, яка за загальною чисельністю кандидатів наразі лідирує за кількістю жінок, у першій десятці є лише 2 жінки – Інга Маковецька та Альона Кошелєва.

У «Слуги народу» в першій десятці списку на 7 чоловіків припадають 3 жінки: Ірина Венедиктова, Галина Янченко та Анастасія Красносільська.

Наразі прохідна до парламенту «Опозиційна платформа – За життя» має лише одну жінку на 9 чоловіків у першій десятці.

Єдина партія, в якої в першій десятці списку половина жінок, – це «Голос». Завдяки такій стратегії може створюватися враження, що політсила виступає за гендерну рівність, але до загального списку вона включила лише 27% жінок.

Узагалі немає жінок у топ-10 списків «Свободи» та «Опоблоку».

Слово і діло

08-07-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Веб-сторінкаДата народження: 20 червня 1979р.Відомості на момент обрання: освіта вища, менеджер готельного бізнесу, ТОВ "Бізнес-центр "Буковина", безпартійнa, проживає в місті Чернівцях, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 67.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика