У ВР заговорили про звільнення Денісової. Нардеп пропонує створити комісію

Народний депутат від "Слуги народу" Максим Дирдін пропонує парламенту створити тимчасову спеціальну комісію з перевірки можливих фактів порушення Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою присяги. Про це йдеться у проекті постанови №6322.
 
“Проект Постанови передбачає утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань перевірки можливих фактів порушення Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини присяги”, — йдеться в пояснювальній записці.
 
Також у пояснювальній записці до проекту постанови зазначається, що на адреси керівників депутатських фракцій і груп Верховної Ради України від громадянина Качури Д.М. надійшло 6 заяв щодо порушення питання про звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Денісової на підставі судових рішень Окружного адміністративного суду Києва.

Вказаними судовими рішеннями, як зазначається, визнано протиправною відмову Денісової щодо розгляду електронних звернень Качури, журналістських звернень (заяв) та зобов’язано Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Денісову повторно розглянути електронні звернення Качури. Повідомляється, що станом на дату написання своїх заяв, а саме серпень 2021 року, Качура вказує, що рішення вищевказаних судів так і не виконано.

Качура у своїх заявах просить винести питання про звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Денісової за фактами, викладеними у його заявах, “за порушення присяги”.

Зауважується, при цьому відповідно до частини другої статті 9 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, висновок щодо наявності підстави для звільнення з посади Уповноваженого повинна дати тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України.

“Верховна Рада України за наявності зазначених у цій статті підстав розглядає питання і приймає відповідну постанову про звільнення з посади Уповноваженого за поданням Голови Верховної Ради України або не менш як однієї четвертої народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України”, — йдеться в пояснювальній записці.

Наголошується, що ухвалення цього проекту постанови дозволить здійснити попередній розгляд питань щодо наявності підстав для звільнення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Денісової у зв’язку з порушенням присяги.
 
Омбудсмен Людмила Денісова направила тоді ще голові парламенту Дмитру Разумкову лист з проханням направити законопроект про олігархів на перевірку до Венеційської комісії. 10 вересня Разумков повідомив, що законопроект був відправлений туди на юридичну експертизу. У Зеленського згодом заявили, що не бачать у законопроекті про олігархів загроз, на які вказала Денісова.
 
Людмила Денісова - Уповноважений Верховної Ради України з прав людини з 15 березня 2018 року. Термін каденції Омбудсмена в Україні - 5 років.

Денісова представляла раніше партію "Народний фронт". Була міністром праці та соціальної політики України у другому уряді Юлії Тимошенко (2007–2010), міністром соціальної політики в уряді Арсенія Яценюка (27 лютого — 2 грудня 2014).

УНН

24-11-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
На прикладах жінок-депутаток фільм розвінчує міф про неможливість поєднати успішну політичну кар’єру та щасливе особисте, сімейне життя. А фахівці розповідають про важливість самоорганізації та правильного планування часу, щоб його вистачило не лише на роботу, але й на сім’ю, відпочинок та саморозвиток.
Жінки-народні депутатки
Не входить до складу будь-якої фракції
Не входить до складу будь-якої фракції Член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Веб-сторінкаДата народження: 21 вересня 1984р.Відомості на момент обрання: освіта вища, викладачка кафедри публічного врядування, Університет "Київська школа економіки", член Політичної Партії "ГОЛОС", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 16.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика