Україна на COP26 упередила будь-які спроби Росії легалізувати анексію Криму - Стефанішина

Україна на рівні делегації відстояла всі позиції і упередила будь-які спроби Росії легалізувати незаконну анексію Криму. Про це заявила віце-прем’єр-міністр України Ольга Стефанішина під час пресланчу “Результати кліматичних переговорів для України”, присвяченому підбиттю підсумків міжнародної кліматичної конференції у Глазго (COP26).
 
“З приводу Росії, можу сказати що ми дійсно упередили і не допустили будь-які спроби Росії маніпулювати даними щодо Криму... Фактично ми на рівні нашої делегації відстояли всі позиції у документах і упередили будь-які спроби Росії легалізувати анексію Криму. Але з іншого боку, ми лише почали перемовини стосовно юридичної позиції секретаріату конвенції щодо цього питання”, — сказала Стефанішина.
 
Віце-прем’єр зазначила, що саме цього року Україна в рамках COP26 започаткувала серйозні перемовини з секретаріату Конвенції стосовно їх підходу до невизнання даних, які видаються Російською Федерацією.

Зокрема, з її слів, секретаріат Конвенції відстоював “позицію аутсайдера” — намагався дистанціювати себе від будь-якої залученості у, на їх думку, політичні питання.

"Але ми поставили питання стосовно достовірності даних, які надаються Російською Федерацією щодо Криму. Ми вважаємо, що ті дані, які надаються Російською Федерацією стосовно АР Крим не можуть бути взяті до уваги, тому що немає достовірного механізму їх перевірки. Тому вони не можуть взагалі враховуватись офіційно. Лише цього року ми почали офіційні перемовини з секретаріатом конвенції стосовно того, як в подальшому ми будемо узгоджувати будь-які документи і як буде надалі враховуватись інформація Росії. Ми наполягаємо, щоб як мінімум в усіх документах, у яких фігурують дані з РФ, було посилання на резолюцію Генеральної Асамблеї ООН стосовно територіальної цілісності України“,- зазначила віце-прем’єр.

Водночас, пояснює вона, навіть у даному процесі це — достатньо важко, тому що самі адміністративні структури Конвенції не готові займати будь-яку позицію щодо цього питання.

“Моя позиція була достатньо проста: будь-яка бездіяльність — це теж позиція, будь-яка бездіяльність означає що секретаріат конвенції створює простір для легалізації Росією незаконної анексії Криму”, — сказала Стефанішина.
 
Саміт СОР26, що тривав на початку листопада, зібрав на своєму майданчику в Глазго багатьох лідерів, зокрема Президента США Джо Байдена, Президента Франції Еммануеля Макрона, канцлерку Німеччини Ангелу Меркель.

Президент України Володимир Зеленський 1 листопада також взяв участь у офіційній церемонії відкриття Конференції Організації Об’єднаних Націй з питань зміни клімату COP26.

Під час свого виступу він заявив, що для того щоб подолати глобальне потепління, нам необхідне глобальне потепління у відносинах держав, де щороку тане довіра.

УНН

23-11-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Веб-сторінкаДата народження: 17 травня 1988р.Відомості на момент обрання: освіта вища, старший інспектор з контролю за виконанням доручень відділу цивільних експертів, Центр забезпечення службової діяльності Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика