Новини
Про нас
Законодавство
Партнерство
Контакти
Корисні посилання
Архів
У 2018 році в Україні було виділено 0,27% ВВП на наукові дослідження і розробки, повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в ефірі Радіо НВ.
"У 2016 році цей показник становив 0,16% ВВП, а зараз ми вже орієнтовно дійшли до 0,27% державного фінансування. Так, ми це збільшуємо, але цього зовсім недостатньо, тому що нормальні, цивілізовані країни, які дбають про науку, вкладають 1,5-2%, а є такі, які і 3% ВВП", - зазначила вона.
Гриневич пропонує вкладати більше коштів в грантове фінансування вчених. Вона зазначила, що в 2019 році запрацює Національний фонд досліджень, для якого Міністерство освіти і науки України наполягає сформувати бюджет в розмірі "не менше кілька сот мільйонів гривень" для "прозорого фінансування" українських вчених.
Нагадаємо, раніше в ефірі Радіо НВ міністр освіти і науки розповіла, що її відомство розглядає можливість впровадження у 2021 році обов'язкового тестування з математики в рамках Зовнішнього незалежного оцінювання.

