Україна зацікавлена в участі у Європейському зеленому курсі - Стефанішина

Україна зацікавлена в участі в ініціативі Європейського зеленого курсу, але нові механізми вуглецевого і нетарифного регулювання мають відповідати Угоді про асоціацію та зобов’язанням України і ЄС у рамках СОТ.

Про це написала віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у статті для "Дзеркала тижня".

Урядовець зазначила, що у серпні Україна передала ЄС позиційний документ, де зафіксовано бачення Києва щодо участі в ініціативі Європейського зеленого курсу. Окрім того, було запропоновано дати старт структурованому діалогу високого рівня Україна—ЄС з цього питання та розробити відповідну "дорожню карту" з урахуванням пріоритетів Цілей сталого розвитку до 2030 року та реалізації Паризької кліматичної угоди.

Стефанішина зауважила, що це двосторонній процес, в якому Україна має поділяти амбітний порядок денний Європейського Союзу, а ЄС мусить враховувати зобов'язання в межах Угоди про асоціацію при формуванні політик у рамках Європейського зеленого курсу.

"Позиція українського уряду полягає в тому, щоб механізм прикордонного вуглецевого коригування (Carbon Border Adjustment mechanism) та інші нетарифні інструменти регулювання торгівлі не створювали жодних нових перешкод для інтеграції українських виробників у промислові виробничі ланцюги ЄС та для розвитку торгівлі між сторонами, як це передбачено Угодою про асоціацію та зобов’язаннями України та Євросоюзу у рамках СОТ", - акцентувала віцепрем'єр.
 
Крім того, додала Стефанішина, Україна зацікавлена долучитися до водневих ініціатив Євросоюзу, зокрема Водневої стратегії ЄС і Європейського альянсу чистого водню, та, відповідно, сприяти впровадженню водневих технологій і створенню водневої екосистеми в країні.

Як повідомлялося, 6 жовтня в Брюсселі відбувся 22-ий Саміт ЄС-Україна, під час якого представники України і Європейського Союзу підписали 6 фінансових угод на загальну суму майже 400 мільйонів євро.

УКРІНФОРМ

08-10-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як готуватися до виступів та зустрічей, як правильно їх проводити, як домагатися свого під час переговорів? Як переконувати і схиляти на свій бік. Як боротися із хвилюванням? Жестикуляція та міміка, правила спілкування. Про це та інше розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Риторика і переговори»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту Веб-сторінкаДата народження: 4 червня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, спортсмен-інструктор, Державна прикордонна служба України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 57.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика