Українські політики мають знайти вихід із кризи навколо КС і розпочати судову реформу - Ребекка Гармс

Українські політики мають знайти надійний вихід із кризи, викликаної рішенням Конституційного Суду України про визнання неконституційними положення закону "Про запобігання корупції" та скасування кримінальної відповідальності за декларування неправдивої інформації, і розпочати судову реформу в Україні, вважає екс-депутат Європейського парламенту Ребекка Гармс.

"Є дуже важливі рекомендації Венеціанської комісії, і вони повинні мати значення, але також вам, політикам у Києві, потрібно знайти надійний вихід із цієї кризи. Для мене це означає, що потрібно не просто слухати симптоми, потрібно дійсно йти на реформу судової системи і потрібно розпочати цей процес найбільшою можливою більшістю в Раді", - сказала Гармс на онлайн-дискусії в п'ятницю.

При цьому вона наголосила, що "це не повинно бути завданням одного блоку, або однієї фракції, або тих, хто перебуває при владі". "Потрібна справжня коаліція проєвропейських членів ВР, які виступають за демократію, верховенство права", - наголосила екс-євродепутат.

Вона зазначила, що проведення судової реформи є тестом, зокрема, й для президента України Володимира Зеленського. "Не знаю, чи є це занадто вимогливим. Але я думаю, що це свого роду тест для багатьох розсудливих і дуже досвідчених членів ВР, для керівництва в Києві, а також для президента. Ця боротьба з корупцією не може бути завданням для однієї партії в Україні, це має бути завданням для більшості політиків", - наголосила Гармс.

Екс-євродепутат додала, що не здивувалася новинам з України про рішення КС і що вони були передбачуваними. "Моєю другою думкою було: якою була помилка, за яку, можливо, я також відповідальна. Маю сказати, що ентузіазм, з яким я підтримувала боротьбу за антикорупційну основу, нові інституції в судовій системі, правовій системі України... я щаслива, що ми створили ці інституції. Багато хто з вас знає, що в Брюсселі ми завжди організовуємо сильну підтримку НАБУ і тих, хто підтримує хороші цілі в боротьбі з корупцією", - сказала вона.

"З іншого боку, вже давно я спостерігаю дефіцит реформи судової системи загалом. Очевидно, що недостатньо створити антикорупційну основу в судовій системі, має бути така ж рішучість боротися з корупцією в решті системі", - зазначила Гармс.

Інтерфакс-Україна

16-11-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Як готуватися до виступів та зустрічей, як правильно їх проводити, як домагатися свого під час переговорів? Як переконувати і схиляти на свій бік. Як боротися із хвилюванням? Жестикуляція та міміка, правила спілкування. Про це та інше розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Риторика і переговори»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Веб-сторінкаДата народження: 25 січня 1994р.Відомості на момент обрання: освіта вища, радник міністра, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 104.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика