Венедіктова про посадки топчиновників і топполітиків: Усе ще попереду

В Україні "саджатимуть" топчиновників і топполітиків. Про це генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила у звіті про свою роботу на посаді за перші 100 днів. Її звіт Офіс генпрокурора України опублікував 27 червня.

"100 днів на посаді генерального прокурора я організовую діяльність органів прокуратури та координую роботу правоохоронної системи у сфері протидії злочинності. Чого найбільше чекає від мене суспільство? Звісно, "посадок". І вони є! Так, за ґратами не топкорупціонери і не політики першого ешелону – все ще попереду", – сказала Венедіктова.

Вона назвала весну "символічною порою покарань" і розповіла, що в цей період "4400 осіб визнані винуватими та засуджені до обмеження чи позбавлення волі".

"Серед них 28 осіб, які вчинили корупційні злочини, семеро – кримінальні правопорушення, якими завдано збитків в особливо великих розмірах, 40 учасників організованих груп та злочинних організацій. Чомусь у погоні за "великою рибою" знецінюється робота оперативників, слідчих і прокурорів, які викрили, розслідували й довели в суді вину злочинців, що вбивали, викрадали людей, вчиняли теракти. Прокуратура забезпечила принцип невідворотності покарання для них", – підкреслила генпрокурорка.

У грудні 2019-го – березні 2020 року Венедіктова була в.о. директора Державного бюро розслідувань. 17 березня президент призначив її главою Офісу генпрокурора. Це перша жінка на посаді генпрокурора в історії України.

2019 року під час виборчої кампанії одним із гасел президента України Володимира Зеленського було: "Весна прийде – саджати будемо". Відсутність прогресу в розслідуванні гучних корупційних злочинів стала однією з підстав для критики чинного глави держави.

Сам він заявляє, що правоохоронці недостатньо ефективно борються з корупцією. "Я хотів би зробити нашим правоохоронним органам два подарунки. Перший – це календар, він має нагадати вам, що на дворі вже весна..." – казав Зеленський у парламенті в березні.
 
Гордон

30-06-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України Член Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Веб-сторінкаДата народження: 30 квітня 1988р.Відомості на момент обрання: освіта вища, керівник, адвокатське бюро "Славицька і партнери", член Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 37.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика