Верещук: низкий рівень ІФА-тестування лікарів - пряма відповідальність санлікаря Ляшка

За даними МОЗ, ІФА-тести в Україні на постійній основі мають проходити понад 160 тис. медиків. Мова про лікарів, які, так чи інакше, працюють з “ковід”-пацієнтами та мають ризик зараження під час прийому хворих. Натомість, відсоток медиків, які насправді пройшли хоча б один раз ІФА-тестування у регіонах дуже низький. За словами нардепа від “Слуги народу” та кандидата в мери столиці Ірини Верещук, відповідальність за ігнорування наказів МОЗ у цьому конкретному питанні лежить на санітарному лікарю Віктору Ляшку.

“По-перше, я відкидаю причину слабкої культури розуміння лікарів. Вони всі — свідомі люди, які є фахівцями кращими, ніж решта громадян, і прекрасно розуміють важливість та необхідність проходження постійного ІФА-тестування, заради, навіть, власної безпеки, здоров’я. Всі ми бачили, чим можуть завершуватися запущені стадії covid-19 або ті, що не були вчасно виявлені.

А тому, я думаю, що причина у слабкому контролі. Що він на стільки слабкий, що лікарі можуть, наприклад, проходити або ні ці тести”, — каже Верещук.

Моніторити виконання відповідного наказу МОЗ щодо обов’язковості ІФА-тестів, у межах своїх повноважень мають губернатори, вважає політик. Однак, наголошує, що основна відповідальність в цій проблемі лежить на головному санітарному лікареві України.

“Тут контроль посилений має бути по лінії головного санітарного лікаря (Віктора Ляшка — ред). Тут більше до нього питання — як організована ця система контролю. Бо якщо ми робимо це заради галочки — то так не можна. Бо це безпека і життя кожного з нас і лікарів, які знаходять на передовій боротьби із захворюванням”, — наголосила Верешук.

Нагадаємо, ще 21 травня МОЗ оновив стандарти медичної допомоги при COVID-19, передбачивши обов’язкове ІФА-тестування, зокрема, для лікарів з метою їх захисту. 

Окремою категорією громадян, що підлягають ІФА-скринінгу, наказом МОЗ визначено працівників Національної поліції, Національної гвардії і Держприкордонслужби.

Однак, наприклад, на Івано-Франківщині ІФА-тестуванням на COVID-19 охопили всього 16% медиків, на Київщині — 10%, на Луганщині — 4%.

Деякі депутати вже заявили, що хочуть посилити відповідальність за ігнорування наказу МОЗ про обов’язкове ІФА-тестування лікарів, поліцейських, нацгвардійців і прикордонників на COVID-19. 

УНН

31-07-2020

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Веб-сторінкаДата народження: 30 листопада 1979р.Відомості на момент обрання: освіта вища, президент, громадська організація "Міжнародний центр балтійсько-чорноморських досліджень та консенсусних практик. Центр політичного діалогу", безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 29.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика