Відстоювання прав жінок у політиці та в процесі прийняття рішень: підтримка жіночого політичного лідерства

Основні прояви гендерного розриву "відчутні" в політичній та економічній сферах, також це позначається на тривалості життя.

Про це під час обговорення "Відстоювання прав жінок у політиці та в процесі прийняття рішень" в Укрінформі зазначила голова ВГО "Ліга жінок-виборців України 50/50"Олеся Кириленко.

"Ми на 2018 рік займали 65-те місце, і це непогана позиція в Індексі гендерного розриву (Global Gender Gap Report - ред.). Цей індекс включає 4 групи показників - гендерна рівність або нерівність в економічній, освітній, політичній і у сфері здоров'я (щодо очікуваної середньої тривалості життя жінок і чоловіків). В Україні основні прояви гендерного розриву маємо в політичній сфері, економічній. І щодо тривалості життя маємо дуже великий розрив", - зазначила вона.

Експерт зауважила, що в Україні розрив тривалості життя складає 10 років, у той час як у Швеції 4 роки.

"Ми за 2019-й рік зробили значний крок у політичній сфері, подолали частково цей розрив. І в нас останній відсоток динаміки зростання жінок в парламенті - 20,5%. А попередній результат - 12%. І цей крок дозволив нам частково подолати гендерний розрив, який відображений в останньому звіті за 2019 рік Global Gender Gap Report. І ми з 65 місця піднялись на 59-те, тобто, цей показник став кращим", - додала Кириленко.

Як повідомляв Укрінформ, за 2019 рік Україна піднялася в Індексі гендерного розриву на шість сходинок і посіла 59-е місце.

Згідно з документом, перше місце посідає Ісландія. На другій сходинці - Норвегія. Трійку замикає Фінляндія, яка ще минулого року перебувала на четвертому місці.

У першій десятці знаходяться і такі країни, як Нікарагуа та Руанда.

У сусідів України ситуація така: Молдова обіймає 23-е місце, Білорусь — 29-е, Польща — 40-е, Грузія — 74-е, а Росія розташована на 81-му місці.

Як відомо, Індекс гендерного розриву вперше опублікований у 2006 році. Це комплексний звіт-порівняння країн світу Всесвітнім економічним форумом за рівнем ґендерної рівності/нерівності, котрий вимірюється глобальним індексом ґендерного розриву.

Звіт про гендерний розрив "оцінює країни щодо того, наскільки добре вони ділять свої ресурси та можливості серед своїх чоловіків і жінок, незалежно від загального рівня цих ресурсів і можливостей".

УКРІНФОРМ

31-12-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Заступник голови депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Заступник голови депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Веб-сторінкаДата народження: 7 червня 1989р.Відомості на момент обрання: освіта вища, фізична особа – підприємець, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 66.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика