Заяви про сепаратистські настрої на Закарпатті суттєво перебільшені, – Верещук

Про сепаратизм на Закарпатті не може бути й мови, коли Угорщина фінансує будівництво пам'ятника Шевченкові на території області чи фінансово стимулює вчителів, які викладають в українських школах.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловила директор Центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

Вона висловила переконання, що думки про сепаратистські настрої на Закарпатті надто перебільшені. Мовляв, питання про сепаратизм зовсім не стоїть.

«Я взагалі не розумію, чому Геннадій Москаль оперує такими дефініціями. Навпаки, якщо він каже, що для уникнення чи знівелювання сепаратистських настроїв він блокує децентралізацію, то це докорінно неправильний підхід», – переконана експерт.  

На її думку, сепаратистські настрої у певних регіонах Закарпаття навпаки є можливими через те, що територіальні громади позбавлені фінансових інструментів.

«Туди мали б іти дотації, субвенції, а через децентралізацію вони мали б бути помножені на 4. Кожного разу, коли об'єднується територіальна громада, вона отримує фінансові інструменти. Вони вже втратили 4 роки, а у 2020-му закінчаться такі допоміжні фінансові інструменти. Звичайно ж, вони мусять шукати додаткових фінансів на суміжній території», – пояснює Ірина Верещук.

Крім того, вона наголосила, що про сепаратизм не може йтися, коли Угорщина фінансує будівництво пам'ятника Тарасові Шевченкові на території Закарпаття.

«Коли вони фінансують 100 чи 200 євро кожному вчителеві, який іде першого вересня вчити дітей в українську школу. Нехай з угорською мовою, але це українська школа, бо розміщена вона на території України. То про що ми тоді говоримо?», – резюмувала директор Центру Балто-Чорноморських досліджень.

Нагадаємо, раніше очільник Закарпатської ОДА Геннадій Москаль заявив, що децентралізація створила механізми для відокремлення Закарпаття зумисне блокував децентралізацію в регіоні, бо, мовляв, та створювала умови для відокремлення області.  

ZIK

18-06-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Веб-сторінкаДата народження: 16 квітня 1986р.Відомості на момент обрання: освіта вища, тимчасово не працює, безпартійнa, проживає в місті Гуляйполе Гуляйпільського району Запорізької області, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика