«Для успішної реформи госпітальних округів необхідно вирішити ряд додаткових проблем», – Сисоєнко

Сьогодні в Україні у рамках медичної реформи формуються госпітальні округи – мережа багатопрофільних лікарень з наданням екстреної допомоги. Однак для успішності реформи, на думку народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Сисоєнко, необхідно вирішити ряд додаткових питань.

«По-перше, має бути чітко сформований механізм визначення потреби у вторинній медичній допомозі. По-друге, за які кошти буде відбуватись формування госпітальних округів? На це потрібно передбачити кошти у державному бюджеті», – зауважує Ірина Сисоєнко.

Крім того, за словами нардепа, необхідно створювати госпітальні ради. До них мають входити представники територій, де створюватимуться лікарні, адже без діалогу з громадою реформа не має шансів на успіх. До прикладу, затвердження плану госпітальних округів у Харківській області, де, згідно з первинним задумом, місто Люботин мало закрити свою лікарню, а жителі – обслуговуватися у сусідньому райцентрі, з яким немає прямого автобусного сполучення.

«Мешканці міста обурилися цим та дали тиждень обласним чиновникам на те, щоб вони відкоригували свої плани. Але ніхто не приїхав, тому мешканці були вимушені перекрити дорогу. І відразу з’явився новий план, в якому домалювали чотири лікарні інтенсивного лікування», – акцентує депутат Харківської обласної ради від «Самопомочі» Віталій Бушковський.

Зважаючи на такі факти, народний депутат Роман Семенуха закликає Міністерство охорони здоров’я створити спеціальний колективний орган за участю громадськості, який приймав би рішення, де закривати лікарні. «Люди не просто так перекрили трасу, вони обурені, бо з ними ніхто не говорить. Дуже часто гарні ідеї та реформи центральної влади на місцях перекручуються», – наголошує народний депутат.

Самопоміч

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України
Член депутатської депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Веб-сторінкаЧлен групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Фінляндською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Норвегія Веб-сторінкаДата народження: 23 червня 1965р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП", проживає в місті Луцьку, судимість відсутня, самовисування.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика