






Визначати засади внутрішньої і зовнішньої політики, зокрема й через механізми освітньої політики – це прерогатива Верховної Ради України, - підкреслила голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, народний депутат фракції «Батьківщина» Лілія Гриневич в ефірі програми «Рупор» на радіо Ера, 26 квітня.
За словами Лілії Гриневич, сьогодні політику в сфері освіти, всупереч Конституції, формує не Верховна Рада, а президент, який щорічно вводить в дію Національні плани дій на виконання власної програми реформ.
«У нас сьогодні президент перебрав на себе всі повноваження. Пише свій план, його оприлюднює, встановлює показники, під якими має працювати Кабмін і виконавчі структури, не узгоджуючи це взагалі з Верховною Радою», - підкреслила народний депутат.
Що стосується освіти, то в президентському плані дій «червоною ниткою проходить економія на освіті і оптимізація». За словами Лілії Гриневич, головною метою цього плану є досягнення формальних показників, а не підвищення якості освіти.
Лілія Гриневич нагадала, що 23 квітня Комітет з питань науки і освіти у Верховній Раді провів круглий стіл для обговорення прогнозів і ризиків для вищої освіти, пов’язаних з втіленням цього президентського плану. За її словами, головний супротив громадськості викликає ініціатива щодо збільшення показників навантаження до 18 студентів на одного викладача. «Навіть Міністерство освіти і науки відреагувало і відмовилось від цієї позиції як такої», - підкреслила Лілія Гриневич.