






За даними соцопитувань, 70% населення не довіряє уряду Яценюка. І саме чотири фракції коаліції, які голосували за недовіру Кабінету міністрів, відобразили ці настрої суспільства, яке делегувало їх в парламент. Про це в ефірі програми «Ток-шоу ЧЕ» на «24 каналі» заявила народний депутат від фракції «Блок Петра Порошенка» Ірина Луценко.
Народний депутат нагадала, що в день голосування за постанову про недовіру уряду Арсенія Яценюка підтримали депутати від «Опозиційного блоку», люди Ахметова, Коломойського, Фірташа-Льовочкіна, деякі депутати від фракції БПП, зокрема представники кримськотатарського народу та обранці від Донбасу, боячись зрушити з місця більш-менш стабільну ситуацію. «Таким чином, виходить не зовсім гарне політичне обрамлення для «Народного фронту» та самого прем’єр-міністра. Ми бачимо повну політичну залежність уряду Яценюка від представників олігархів у парламенті, з якими, можливо, доведеться тепер проводити реформи у країні», – зауважила вона.
У той же час, вона розкритикувала заклик Юлії Тимошенко до Президента про скликання позачергової сесії парламенту з єдиним питанням у порядку денному – відставки Яценюка. «Згадаймо, що ми парламентсько-президентська республіка. Давайте проводити консультації та шукати рішення всередині парламенту. Перш ніж робити такі заклики, лідер фракції «Батьківщина» мала б, принаймні, спочатку проконсультуватися з тими чотирма фракціями, які висловили свою недовіру уряду, які готові до консолідованої роботи, до консультацій по створенню нового технократичного уряду», – наголосила І.Луценко.
«Розглядаючи лише питання відставки Арсенія Яценюка, ми не вирішимо питання розв’язання політичної кризи. Мають відбутися повноцінні консультації усіх членів Кабінету міністрів із парламентськими фракціями, представлена повноцінна програма дій із покроковим її виконанням. Ми маємо вирішити всі ці питання без перевиборів», – упевнена Ірина Луценко.
Вона нагадала, що Президент виступає категорично проти дострокових парламентських виборів. «Країна знаходиться не в тій ситуації, коли варто витрачати шалені гроші на виборчий процес, зупинити на півроку процес реформування країни. Залишається інший інструмент: ми маємо оновити коаліцію, яка ці півтора роки працювала на реформування країни», – зазначила нардеп.
«Ми повинні переформатувати демократичну коаліцію з підписанням нової коаліційної угоди та перезавантажити уряд, сформувавши його із технократів, рівновіддалених від усіх політичних партій , що є ідеальним для боротьби з партійною корупцією і може захищати міністрів від партійних впливів. Адже технократичний уряд є великим шансом на подолання парламентської кризи міжпартійної недовіри та кризи довіри до уряду з боку громадян, які не довіряють політикам», – резюмувала Ірина Луценко.