Ірина Луценко: Проблеми домашнього насильства вимагають нових, комплексних підходів до їх вирішення

Поширені проблеми домашнього насильства набувають нової причинності та форм прояву, а отже – вимагають нових, комплексних підходів до їх вирішення. Про це на парламентських слуханнях на тему: «Сімейна політика України – цілі та завдання» заявила народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ірина Луценко.

Вона нагадала, що першим юридично обов’язковим документом в Європі з питання протидії насильству щодо жінок та домашньому насильству і найбільш масштабною міжнародною угодою за обсягом правового регулювання стала Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами або Стамбульська конвенція, основу якої складає так звана концепція чотирьох «П»: профілактика, захист, кримінальне переслідування та комплексна, всеосяжна політика. Три основоположні стовпи передбачають запобігання актів домашнього насильства та в цілому насильства щодо жінок, захист від таких дій і кримінальну відповідальність винних. Ці елементи взаємопов’язані та взаємозалежні. Вони вимагають розробки і реалізації комплексної і скоординованої політики, що пропонує цілісний підхід до боротьби з усіма формами насильства щодо жінок та домашнього насильства.

За словами Ірини Луценко, такий підхід дозволяє наголосити на нагальності та важливості запровадження державою запобіжних заходів, спрямованих на недопущення ескалації домашнього насильства, на необхідності втілення спеціальних програм для осіб, які вчинюють домашнє або сексуальне насильство, та потребують корекції моделей їх поведінки, на створенні сталих механізмів підтримки жертв такого насильства (фінансової та психологічної реабілітації) та на формуванні нульової толерантності в суспільстві щодо його проявів.

«Силові дії, спрямовані на захист цілісності та єдності нашої країни, за жодних обставин не можуть виправдовувати припустимість проявів насильства у сімейній сфері, у сфері приватних відносин, та спричинювати хибне відчуття безкарності та вседозволеності. Тому надзвичайно важливо запровадити необхідні зміни до кримінального та кримінального процесуального законодавства, спрямовані, в першу чергу, на заборону дій, що призводять до домашнього насильства», – заявила народний депутат з парламентської трибуни, наголосивши також на необхідності донесення суспільству та потенційним кривдникам про невідворотність покарання за це.

І.Луценко також зазначила, що Стамбульська конвенція прямо вимагає застосування відповідальності за такі правопорушення незалежно від характеру відносин між потерпілою особою та кривдником.

«Наявність інтимних чи сімейних стосунків між жертвою та правопорушником слід віднести до обставин, що обтяжують вину зловмисника, а пом’якшуючі обставини не можуть базуватися на аморальній поведінці зі сторони жертви, адже суспільні стереотипні уявлення про моральність чи аморальність поведінки не можуть виправдовувати акти домашнього насильства чи інших форм насильства щодо жінок», – зазначила вона у своєму виступі.

І.Луценко також повідомила, що Комітет ВР у закордонних справах вирішив ініціювати проведення «Круглого столу», присвяченого перспективам ратифікації та подальшої імплементації Стамбульської конвенції, який планується на липень цього року. За її словами, цей круглий стіл дозволить краще зрозуміти виклики, що постали перед України, та шляхи реагування на них, адже захист і безпека кожної людини як у публічній площині, так і у сфері сімейних відносин, є безумовним пріоритетом сучасної європейської держави.

Блок Петра Порошенка

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України
Член депутатської депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України Член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 24 вересня 1981р.Відомості на момент обрання: освіта вища, виконавчий директор, громадська організація "Життя та розвиток громад", безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, самовисування.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика