ПРО ПРОЕКТ «ПОБУДОВА ЖІНОЧОГО ПОЛІТИЧНОГО ЛОБІ В УКРАЇНІ»
ПРО ПРОЕКТ «ПОБУДОВА ЖІНОЧОГО ПОЛІТИЧНОГО ЛОБІ В УКРАЇНІ»

Проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» впроваджується Всеукраїнською організацією «Жіночий консорціум України» за підтримки Демократичного Фонду ООН - The United Nations Democracy Fund. Завдання - створити громадянську платформу, яка допоможе збільшити представництво жінок на всіх рівнях прийняття рішень.

Робота проводиться в трьох основних напрямках: налагодження діалогу із політичними партіями стосовно їх підтримки жінок-кандидаток; посилення спроможності жінок брати участь у виборчих процесах; формування розуміння в громадах важливості розширеної участі жінок в політиці.

Проект впроваджується у 12 областях України та охоплює усі регіони (див. карту). Він консолідуватиме зусилля громадського сектору, політичних партій та владних інституцій на збільшення кількості жінок-депутаток на місцевому та національному рівнях. Базою лобістської платформи стануть організації Національної Мережі «Жіночий консорціум України», які просувають ідеї рівних прав та можливостей чоловіків та жінок в Україні.

Проект «Побудова жіночого політичного лобі в Україні» передбачає створення лобі не для захисту інтересів якоїсь окремої партії чи окремої кандидатки, а для захисту інтересів жінок загалом.

[break]

МЕТА ПРОЕКТУ: зміцнення політичної ролі жінок, сприяння їх активності та збільшення представництва жінок в українському політичному житті.

 

Забезпечення рівних прав та можливостей для жінок і чоловіків у виборчому процесі.

Жіночий консорціум України враховує два аспекти в цьому компоненті: а) законодавство, яке регулює квоту жінок-кандидатів у партійних списках, і б) роль політичних партій у збільшенні частки жінок в процесі прийняття політичних рішень. Таким чином, в рамках проекту команда проекту ЖКУ буде концентрувати зусилля по лобіюванню впровадження механізмів з розширення доступу жінок до виборних посад і політичного керівництва (зокрема, забезпечення дотримання правила 30% квоти кандидатів в списках політичних партій, місця жінок в виграшних позиціях у партійних списках, або в виграшних / безпечних округах, відповідальність сторін за порушення цих норм).

 

Формування підтримки політичними партіями жінок-кандидатів.

Підтримка політичною партією жінок-кандидаток матиме важливе значення. Така підтримка серед іншого включає "видимість" жінок-кандидаток для виборців. То ж проектна група буде працювати на встановлення відносин з регіональними та центральними відділеннями політичних партій для моніторингу виконання вимог Закону про політичні партії, подання пропозицій та ведення переговорів про укладання угод щодо заохочення і підтримки жінок-кандидаток у виборчих кампаніях.

 

Створення та зміцнення потенціалу жінок бути обраними до органів влади на місцевому і національному рівнях.

Чим більше кандидатки-жінки стають «видимими», тим важливішими стають їх знання та навички в сфері політики та управліня. Тому в рамках цього компонента команда проекту проведе ряд навчальних заходів: організація та проведення тренінгів з питань лідерства та прийняття рішень; підготовки і проведення виборчої кампанії; ознайомлення з роботою органів, що забезпечують законодавчі зміни, які стосуються механізмів дотримання гендерних квот і створення мереж для підтримки жінок. Частина роботи буде присвячена обміну досвідом, зустрічам з провідними фахівцями в областях Проекту, а також надання онлайн-підтримки для розробки передвиборних програм.

 

Мобілізація жіночих мереж.

В рамках цього компоненту для створення механізмів і платформ підтримки жінок-кандидаток враховуватиметься і залучатиметься потенціал громадянського суспільства. Такі платформи в кожній області об’єднають організації громадянського суспільства, жінок-лідерок та іншиі зацікавлені сторони для підтримки жінок і просування їх політичних прав і можливостей. Команда проекту організує широкий спектр заходів з місцевими та національними засобами масової інформації для проведення кампаній, які просувають жінок у всі гілки влади, а також для залучення громадськості в дискусії з питань участі жінок в політичному житті країни.

 

Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Веб-сторінкаДата народження: 25 січня 1994р.Відомості на момент обрання: освіта вища, радник міністра, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 104.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика