






Журналісти практично з усіх регіонів України зустрілися з народним депутатом України від партії «Удар», головою підкомітету з питань інформаційного забезпечення інтеграційних процесів комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Іриною Геращенко. Прес-конференція відбулася в Києві в рамках організованого Українським журналістським фондом медіаклубу «На власний погляд».
«75 відсотків українців ніколи не бували за кордоном. Значить, ще менше наших співвітчизників бували в країнах Європейського Союзу. Звичайно, якщо людина своїми очима не бачила, що таке ЄС, дуже легко маніпулювати такими речами, як європейські цінності. Це, наприклад, не руйнування інституту сім'ї, як багато хто у нас думає, а трохи інше, толерантне ставлення до людей. У теорії у нас рівні права між чоловіком і жінкою, але на практиці це не так. І суспільство у нас достатньо часто агресивно ставиться до активної жінки. Більше того, в Україні не завжди толерантно ставляться до інвалідів та людей іншої сексуальної орієнтації», - вважає Ірина Геращенко. За її словами, якщо говорити про євроінтеграцію як про стратегічну мету, то необхідно ламати всі стереотипи і доносити до людей, що основна стратегічна мета ЄС - це повага до людини, захист її прав.
Як приклад Геращенко навела ситуацію , яка сталася наприкінці жовтня в Ужгороді, де місцева влада вирішила відмінити осінні канікули в школах і об'єднати їх із зимовими. У результаті більше двох тисяч школярів та їхніх батьків прийшли під стіни мерії і закидали будівлю яйцями і цукерками, вимагаючи повернути законні канікули.
«А чи могла влада порушувати права дитини? Якщо законом встановлено, що у дітей повинні бути канікули, значить вони повинні бути. Якщо ці канікули скасовуються з якоїсь об'єктивної причини, це одна історія. Але якщо вони скасовуються тому, що владі так вигідно ... Вона хоче, щоб діти вчилися, поки тепло, а коли почнеться грип, то оформлять всі разом - і епідемію, і канікули. Так не буває. Я впевнена, що влада Ужгорода має бути покарана за самоуправство. І друге питання - чи можна взагалі втягувати в політику дітей? Очевидно, що ні», - пояснила своє бачення ситуації Ірина Геращенко.
Влада повинна відповідати за свої рішення і свої помилки. Тільки тоді політики зможуть запитати батьків, які привели своїх дітей: «А ви можете відстоювати ваші права по-європейськи? Можна робити те ж саме, але без агресії ?» Ось це буде правильно.
Політик пояснила, що сама прихильник того, щоб батьки навчали своїх дітей захищати свої права цивілізовано і самі цивілізовано реагували на такі ситуації.
Ірина Геращенко розповіла журналістам , що сьогодні досить важко пояснювати українцям переваги підписання угоди з Євросоюзом.
«Всі євроскептики, я б навіть сказала евровороги, будуть надзвичайно уважні до всіх проколів, які можуть бути після підписання угоди з ЄС. Знаєте, як буде? Сильний дощ у листопаді? Так ми вам говорили, не підписуйте цю євроінтеграцію. Сильний сніг? А бачите, ми говорили, що в Європі сильні заметілі. Це все через євроінтеграцію. А ось в Сочі зараз тепло і сухо. Природно, ці євроскептики будуть знаходити найбезглуздіші аргументи. Тому наше завдання проводити роз'яснювальну роботу з євроінтеграції . Ми побували в Запоріжжі , Миколаєві, Черкасах з громадським проектом. За допомогою карикатур пояснювали людям, що таке євроінтеграція і які в неї переваги. Звичайно, треба говорити і про ризики при перехідному процесі. Потрібно обговорювати питання з реформування медичної галузі, по пенсіях, інші теми», - впевнена Ірина Геращенко.