Гриневич: Чому навчають у школі

Молодші школярі повинні навчитися порахувати свій бюджет для походу в магазин або зоопарк, а старші - розрахувати відсотки по депозиту або свої податки

Моя стратегічна мета – створити таку систему освіти, яка допомагатиме дитині, незалежно від її походження і здібностей, стати успішною і знайти своє місце у житті, а дорослим – створить можливості для навчання впродовж життя.

Ми маємо суттєво змінити українську школу, насамперед зміст освіти – чому ми навчаємо дітей. Це має бути освіта для життя. Ми перейдемо від трансляції величезної кількості знань і вимог відтворювати ці знання, до формування у школярів умінь критично мислити, співпрацювати в команді, вирішувати проблеми, самостійно шукати і аналізувати інформацію, володіти фінансовою грамотністю і навичками підприємництва, бути готовими навчатися впродовж життя.

Хочу підкреслити: фінансова грамотність і підприємництво – це не нові предмети для навчання в школі. Це компетентності, які мають бути розвинені у дітей як результат вивчення, зокрема, математики. Ми маємо змінити зміст навчання, щоб молодші школярі вміли порахувати свій бюджет походу в магазин чи зоопарк, а старші – вміли розрахувати відсотки за депозитом чи свої податки. Щиро переконана, що школа – це не тільки сума знань, це місце, де закладаються цінності і вони також мають стати частиною змісту освіти.

Одночасно ми маємо підготувати вчителів до викладання осучасненого змісту: змінити підходи до викладання в педагогічних вишах і підвищення кваліфікації вчителів. Новий зміст освіти вимагатиме знання нових сучасних методик та інших підходів до оцінювання знань.

Поряд зі стратегічними завданнями і продовженням реформи вищої освіти, є низка нагальних кризових питань.

До мого приходу в міністерство не були вирішені питання своєчасного забезпечення цьогорічних випускників шкіл атестатами і свідоцтвами. Ми вже ухвалили необхідні рішення і хочу заспокоїти і школи, і випускників, що атестати і свідоцтва будуть видані вчасно. При цьому ми здешевили вартість цих документів і держава зекономить бюджетні кошти. Інше гаряче питання – друк підручників: своєчасно видати підручники для 8-го класу і нарешті допомогти органам місцевого самоврядування закупити підручники для 4 та 7 класів, які досі не доставлені в школи в повному обсязі. Ми маємо терміново вирішити ці нагальні тактичні питання, однак наша стратегічна мета інша: повністю змінити підхід і логістику підготовки і відбору підручників. Тому що, як і зміст освіти, підручники мають нарешті переорієнтуватися на дитину, на її вікові здібності і особливості, на сучасний зміст.

Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України

Нове время

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє ще один мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської Фракції Політичної Партії "ГОЛОС" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської Фракції Політичної Партії "ГОЛОС" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Веб-сторінкаДата народження: 12 жовтня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, голова, ГО "Кращий Сихів", безпартійнa, проживає в місті Львові, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична Партія "ГОЛОС".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика