Острікова: «Передача баз Фіскальної служби до Мінфіну – це втрати корупціонерів»

Парламент прийняв за основу проект закону №5368, який передбачає внесення змін до Податкового кодексу задля покращення інвестиційної привабливості України.

Характеризуючи законопроект, народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова зауважує: «Цей законопроект – це перший крок до реформи. У ньому, принаймні, є обмеження повноважень Фіскальної служби».

Однією з важливих змін, які запроваджує законопроект, народний депутат називає запуск повноцінного електронного кабінету платника податків. «Усе спілкування з платником буде відбуватися виключно в електронній формі, коли платник, наприклад, може роздрукувати будь-яку довідку зі свого комп’ютера, а не носити документи до податкової та чекати, поки довідка буде видана», – пояснює Тетяна Острікова.

Ще однією позитивною рисою законопроекту нардеп називає перенесення контрольно-перевірочної роботи з районного рівня на рівень області та міста Київ. «Це означає, що районні податкові стануть звичайними сервісними центрами. Якщо Державна фіскальна служба – це служба, отже, вони будуть займатися служінням, консультуванням», – розповідає політик.

Також проект закону №5368 запроваджує єдиний хронологічний реєстр бюджетного відшкодування ПДВ, тобто ліквідує ручний механізм у вигляді висновку Державної фіскальної служби на казначейство. «Отже, службовці більше не зможуть за цей висновок вимагати та отримувати хабарі. Разом з передачею баз та реєстрів від ДФС до Мінфіну, ця норма теж передбачена законопроектом, це повинно забезпечити невтручання в електронні комп’ютерні системи з боку службовців ДФС. Мінфін буде здійснювати технічний супровід всіх реєстрів та баз даних, які ведуться Фіскальною службою. Більше того, у міністерстві будуть бачити, хто з службовців ДФС заходить, втручається, перекручує», – пояснює Тетяна Острікова.

Однак, підсумовуючи, народний депутат наголошує, що цей законопроект буде складно провести через парламент з усіма читаннями через те, що він позбавляє корупціонерів шансу отримати неправомірну вигоду.

«Зараз представники кланово-олігархічних груп парламенту будуть консолідуватися, вносити різноманітні поправки та просто розривати цей законопроект, тому що передача баз від ДФС, коли через Мінфін ми зможемо контролювати, що там робиться – це прямі втрати корупціонерів», – резюмує Тетяна Острікова.

Самопоміч

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці.
Жінки-народні депутатки
Голова депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Голова депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Член Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Веб-сторінкаДата народження: 27 листопада 1960р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в смт Козин Обухівського району Київської області, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 1.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика