Острікова: «2017 рік запам'ятався бізнесу масовим блокуванням податкових накладних та вилученням обігових коштів»

Підбиваючи підсумки 7-ї сесії парламенту для бізнесу, народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч», голова підкомітету Верховної Ради з питань митної справи та удосконалення Митного кодексу України Тетяна Острікова зауважує: «Коли я спілкувалася з підприємцями щодо того, які головні вимоги бізнес висуває до влади, то сумно констатувати, що вони кажуть – не заважати. Не заважати їм розвиватися всупереч державній політиці, а не завдяки їй».

За словами народного депутата, 2017 рік запам’ятався підприємцям, особливо малому і середньому бізнесу, масовим блокуванням податкових накладних і вилученням їх обігових коштів. Тетяна Острікова акцентує: «Ця проблема була фактично вирішена з 1 січня 2018 року, однак зараз ми отримуємо інформацію про те, що уряд готує проект постанови про новий порядок блокування, де переписуються всі критерії так званої ризиковості операцій, які були свого часу зафіксовані в наказі Міністерства фінансів».

«Самопоміч» закликає уряд виважено підійти до цього питання та врахувати попередні помилки, щоб унеможливити блокування роботи малого та середнього добросовісного бізнесу. Натомість необхідно зупиняти реєстрацію накладних схемщиків та скрутчиків.

Крім того, додає народний депутат, підприємці звертають увагу на те, що потрібно припинити силовий тиск на бізнес, ганебну практику, коли без будь-яких запитів, отримання попередньої інформації прибігають з «маски-шоу» та обшуками. «Останній випадок – це обшук в компанії «Київстар», – розповідає Тетяна Острікова. – Я уточнювала у цієї компанії – перед обшуком їм не скеровували жодних запитів для отримання документів.

Також ми отримуємо інформацію з медіа, що, наприклад, перед Новим роком СБУ шукає на митниці серед імпортерів тканин тих, хто вчинив державну зраду. Чи повинно взагалі СБУ займатися митницею і підприємницькою діяльністю суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності?»

Відтак, певна політик, необхідна ліквідація всіх економічних підрозділів СБУ, Генеральної прокуратури, Національної поліції та заміна їх єдиним органом фінансових розслідувань з аналітичним підходом, працівники якого не прибігатимуть до підприємців з «маски-шоу», попередньо навіть не скерувавши відповідному підприємству запит.

«Законопроект два роки лежить у парламенті, – підкреслює народний депутат. – Не хочете розглядати законопроект «Самопомочі» про фінансову поліцію, будь ласка, закликаю уряд, законопроект якого про Службу фінансових розслідувань застряг десь між урядом і Національною радою реформ».

«Друга позиція, яка також запустить нашу економіку – необхідно скасувати податок на прибуток і замінити його податком на виведений капітал. Естонія, яка це зробила в 2000 році, за п’ять років після запровадження цього податку збільшила ВВП у п’ять разів», – підсумовує Тетяна Острікова.

Самопоміч

22-01-2018

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Заступник Голови Верховної Ради України
Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Заступник Голови Верховної Ради УкраїниЗаступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Швеція Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Данія Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінкаДата народження: 17 листопада 1970р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 5.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика