Острікова: «Дискредитована система блокування податкових накладних має повернутися у тестовий режим»

Впроваджена у липні цього року система блокування податкових накладних має бути повернута у тестовий режим. У цьому певна народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч», член Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова. Ініціатива, зауважує вона, дискредитувала себе, адже завдала шкоди підприємствам реального сектору, зокрема, малого та середнього бізнесу.


Впевненості у необхідності повернення до тестового режиму надають проведені 15 листопада у Комітеті слухання, на яких представники бізнесу скаржилися на систему, а міністр фінансів доповідав не по суті проблеми, демонструючи нездатність оперативно реагувати на проблеми, які виникають у платників податків.


Тетяна Острікова розповідає: «Основною метою запровадження системи припинення реєстрації податкових накладних було подолання фіктивного схемного податкового кредиту. Однак, згідно з доповіддю керівника Головного управління ДФС у місті Київ, за час роботи системи тільки у столиці було зареєстровано фіктивного кредиту на суму 2 мільярди гривень, який далі було роздано по всій Україні»


Крім того, акцентує народний депутат, уже з’явилися перші судові рішення, у яких задовольняються позови платників податків до Державної фіскальної служби. «Рішення та дії ДФС суди визнають протиправними, – підкреслює вона. – Зокрема, звертається увага на те, що Фіскальна служба чітко не зазначає, якому саме критерію не відповідає заблокована податкова накладна, що унеможливлює для платника податків надання таких документів. Крім того, їх перелік неефективний, адже вони дуже розмиті та широкі».


Тетяна Острікова продовжує: «На слуханнях виступали представники бізнесу, в яких заблоковано 700 накладних, з них розблоковано тільки 138. Це торгове підприємство, яке працює на ринку України 20 років. Ці люди не можуть далі терпіти, адже за п’ять місяців Міністерство фінансів мало би відпрацювати свій наказ. Скидати все тільки на Державну фіскальну службу неприпустимо, тому що це орган, що виконує наказ, який йому дає Мінфін».


Відтак, переконана політик, повернення системи, яка себе дискредитувала, у тестовий режим – це компромісне рішення, яке, по-перше, дозволить убезпечити малий та середній бізнес від блокування їхньої діяльності, по-друге, дасть можливість профільному міністерству доопрацювати критерії.


«Якщо вони хочуть і далі працювати у робочих групах, нехай працюють, але, будь ласка, поверніть людям те, що держава у них вилучила – їх податок на додану вартість. Поки виходить, що запровадження цієї системи та нечесні критерії, встановлені Міністерством фінансів, сприяють тому, що великий бізнес отримує відшкодування ПДВ за рахунок грошей, вилучених у малого та середнього бізнесу. Це дискримінація, що веде до порушення принципів оподаткування, передбачених Кримінальним кодексом», – підсумовує Тетяна Острікова.


Самопоміч

17-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?» Фільм є частиною циклу з 6 серій, в яких політологи, політтехнологи, фахівці з риторики, переговорів, тайм-менеджменту розповідають про основні моменти, на які має звернути увагу жінка-політик на початку своєї кар’єри. Жінки-депутатки діляться власним досвідом подолання труднощів, які чатують саме на жінку в політиці, і дають низку порад. Фільми створено ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Точка зору авторів і героїв фільмів може не співпадати з офіційною позицією Канадського фонду розвитку місцевих ініціатив. Над проектом працювали: Віра Карайчева (авторка ідеї та режисер), Оксана Ярош, Марія Алєксєєнко, Ольга Веснянка, Олег Зорін, Тимур Тарасов, Марія Сулима Висловлюємо подяку за участь у зйомках Тетяні Баєвій, Ірині Бережній, Денису Богушу, Людмилі Богуш-Данд, Катерині Везелевій, Лілії Гриневич, Олегу Демчику, Ользі Денисовій, Лесі Оробець, Нелі Пославській, Альоні Сибіряковій, Михайлині Скорик.
Жінки-народні депутатки
Заступник Голови Верховної Ради України
Політична партія Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Заступник Голови Верховної Ради УкраїниЗаступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Швеція Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Данія Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінкаДата народження: 17 листопада 1970р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 5.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика