






Народний депутат “Об’єднання “Самопоміч” Олена Сотник заявляє про фальсифікації у нещодавно проголосованому Кримінальному процесуальному кодексі України.
Йдеться про правку 176, подану власне Оленою Сотник спільно із віце-спікером парламенту Оксаною Сироїд. Вона була врахована Комітетом правової політики і закон голосувався в залі саме з урахуванням правок Комітету, отже, і правки 176 в тому числі. Проте, судячи з опублікованих документів, які були направлені з Адміністрації Президента до КМУ – цієї правки немає в фінальній редакції.
“Наша правка чітко визначає, що Генеральна прокуратура має закінчити всі розпочаті нею справи проти корупціонерів часів Януковича, а не передавати їх в НАБУ. Ця правка не дозволить Генеральній прокуратурі завалити НАБУ сотнями справ санкційного списку посадовців часів Януковича, які прокурори успішно розвалювали протягом останніх трьох років.
Завдяки нашій правці ГПУ має самостійно нести відповідальність за провалені справи по Злочевському, чиї компанії донині користуються українськими надрами; за Іванющенко, одного з найближчих соратників Януковича, який успішно зняв із себе європейські санкції і насолоджується життям в Монако; за всіх, хто роками грабував нашу країну, а тепер безкарно витрачає награбоване за кордоном”, – наголошує Олена Сотник.
Народний депутат вже піднімала питання про фальсифікацію з трибуни Верховної Ради, однак не отримала жодної реакції ані з боку Спікера парламенту, ані з боку Адміністрації Президента. Тим часом, Генеральний прокурор вже заявив про передачу всіх справ по колишнім посадовцям в НАБУ, навіть до публікації фінального тексту закону.
“Це свідчить лише про змову верхівки країни. Їх страх перед НАБУ більший за бажання зберегти принаймні видимість верховенства права в країні перед суспільством та міжнародними партнерами. Я була свідком ухвалення парламентом редакції кодексів з нашою правкою та маю всі докази існування іншого тексту закону – без нашої правки. Це відповіді Міністерства фінансів та текст, що надійшов до них.
У Парламенті зберігається електронний документ з текстом проголосованого проекту, з якого закон було роздруковано та направлено на підпис спікеру і президенту. Тобто, факт фальшування можна легко довести”, – переконана Олена
Сотник.
Відтак, народний депутат вимагає публікувати повний пакет документів, який апарат Ради надіслав в Адміністрацію Президента на підпис Президенту. Не тільки текст Кримінального процесуального кодексу, але й тексти всіх інших кодексів.
“За всі мої роки роботи юристом я вперше бачу спробу сфальшувати текст закону після його ухвалення парламентом. Ми стаємо свідками того, як демократична держава з верховенством права може перетворитися на диктатуру, а парламент стати маріонеткою Адміністрації Президента для ухвалення необхідних рішень”, – підсумовує Олена Сотник.