Венедіктова зустрілася з конгресменами США – говорили про реформи

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова обговорила з представниками Конгресу Сполучених Штатів Америки пріоритетні напрями роботи прокуратури.
 
Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора. 

Як ідеться в повідомленні, Венедіктова провела зустріч з членами Палати представників США Хуаном Варгасом - конгресменом США від штату Каліфорнія, Браяном Фіцпатріком - конгресменом США від штату Пенсильванія та Джеймсом Слеттері - ексконгресменом США шести скликань від штату Канзас, почесним президентом Асоціації американських конгресменів.

Зазначається, що сторони обговорили хід реформи органів прокуратури, пріоритетні напрями роботи прокурорів, а також подальші зміни у системі.

«Прокуратура сьогодні - орган, що динамічно розвивається та трансформується. В органах прокуратури залишилися професіонали, які успішно подолали усі етапи атестації. Тепер ми чекаємо «свіжу кров» - триває добір спеціалістів з-поза системи. На часі діджиталізація усіх процесів - це складний та надзвичайно необхідний етап», - зазначила генпрокурор.

Вона також підкреслила, що інституція вперше працює за Стратегією розвитку органів прокуратури, яка має покроковий операційний план з чіткими термінами виконання завдань.
 
Окреслюючи ключові напрями роботи прокурорів, Венедіктова, зокрема зазначила, що основні цілі - подолання корупції, збереження екології і виклики, пов’язані із війною. За її словами, у справах, пов’язаних з анексією Криму та збройним конфліктом на сході України прокурори прагнуть добиватися справедливості і на національному, і на міжнародному рівні.

«Нам важливо заручитися підтримкою наших міжнародних партнерів, їхньою експертною допомогою, адже для України надзвичайно важливо відстояти свою позицію у міжнародних судових інстанціях», - зазначила Венедіктова.

У свою чергу, конгресмени запевнили, що їхній візит до України - свідчення готовності підтримувати шлях розвитку держави. «З близько 200 країн світу ми сьогодні перебуваємо в Україні, адже ми справді зацікавлені в її успіхах», - заявив Фіцпатрік.

Сторони також окремо зупинилися на питаннях реформи судової системи та необхідності зміни процедур та підходів у кримінальному процесі.

Венедіктова наголосила, що прокуратура разом з іншими інституціями та експертами повинна бути залучена до цього процесу.
 
«Нам необхідні зміни процесів та підходів. В центрі уваги Кримінального процесуального кодексу має бути захист потерпілого. Без зміни процедур не буде ефективності. Крім того надважлива судова реформа - від неї напряму залежить успішність і результативність прокуратури», - зазначила генпрокурор.

«Цікавим для конгресменів був поступ української прокуратури в питаннях захисту інвестицій. Також Венедіктова розповіла і про курс на спеціалізацію прокурорів та створення секторальних майданчиків постійної взаємодії і діалогу з громадянським суспільством та експертним середовищем», - сказано в повідомленні.

УКРІНФОРМ

08-09-2021

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
З чого і як жінка може почати політичну кар’єру? Що найважливіше на початку? Для чого потрібна команда? Що таке ресурси? Для чого потрібна політична платформа? Для чого взагалі жінкам іти у політику? На ці та інші запитання відповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. З чого почати?»
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України Член Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Веб-сторінкаДата народження: 30 квітня 1988р.Відомості на момент обрання: освіта вища, керівник, адвокатське бюро "Славицька і партнери", член Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 37.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика