«Уряд ігнорує потреби звичайних аграріів, які годують мільйони українців» – Острікова

Для справедливого розподілу бюджетної аграрної дотації з державного бюджету, певна народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова, необхідно внести зміни у проект державного бюджету на наступний рік та урядову постанову №83.

По-перше, у проекті кошторису на 2018 рік передбачено скорочення на 2 мільярди гривень розміру аграрної дотації. Примітно, що кошти, котрі зняли з зазначеного напрямку, заховали у іншу дотацію з благозвучною назвою «на підтримку тваринництва» та зовсім іншим змістом. Так, 2,3 мільярди гривень Уряд пропонує спрямувати на виплату компенсації за будiвництво об’єктів галузi твариництва.

Однак зазначена програма несе значнi корупцiйнi ризики, адже подібна практика вже існувала за попередньої влади, коли такі «дотації» отримали наближені до влади підприємства. Отже, отримувачами цих відшкодувань закладених Урядом на 2018 рік в ручному режимі можуть стати афілійовані до великих агрохолдингів підприємства, а не звичайні фермери.

Це нечесно щодо с/г виробників. Відтак, народні депутати від «Самопомочі» подали ряд поправок, серед яких – зняття 2 мільярдів, передбачених на відшкодування капітального будівництва, та збереження обсягу дотаціі по поверненню сплаченого ПДВ для всіх аграріїв на рівні не меншому за 2017 рік (4 мільярди гривень проти 2 запропонованих Урядом).

По-друге, необхідно змінити постанову Кабінету міністрів №83 про порядок розподілу дотаціі, в якій сказано: «Щомісячний розмір бюджетної дотації товаровиробникам, які займаються птахівництвом, не може перевищувати 50% виділених асигнувань на бюджетну дотацію у поточному місяці».

Саме через дію зазначеного документу значну частину дотацій у 2017 році отримали два великі агрохолдинги. Відповідно, для зменшення цього відсотку необхідне рішення Уряду.

Крім того, треба змінити базу нарахування дотаціі, адже у багатьох фірм податкові зобов’язання від продажу продукції рослинництва, яка не дотується, «з’їли» суму дотації, на яку вони мали б право під час продажу продукції тваринництва.

Відповідні зміни до урядової постанови були написані аграрними асоціаціями ще в березні, однак Кабмін їх вперто ігнорує. Подібна політика замовчування і дала можливість тим великим агрохолдингам, які займаються птахівництвом, отримати більше 1 мільярду коштів.

Тим часом мільйони дрібних та середніх фермерів, які працюють на землі, чекають чітких та зрозумілих дій від держави, які б допомогли їм працювати в нашій країні та розвивати її економічно.

Самопоміч

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці.
Жінки-народні депутатки
Голова депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Голова депутатської фракції політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Член Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Веб-сторінкаДата народження: 27 листопада 1960р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в смт Козин Обухівського району Київської області, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 1.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика