Дослідження

Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» розкриває кількісний і якісний аналіз гендерного виміру перших виборів до ОТГ, а саме: аналіз кількісного представництва жінок і чоловіків серед кандидатів у сільські, селищні та міські ради ОТГ, тенденції участі жінок у якості кандидаток до рад та голів ОТГ, гендерний склад рад ОТГ та обраних голів ОТГ, інтерв’ю з кандидатками 60 ОТГ на голів та у склад рад ОТГ.
Збірник містить висновки та рекомендації щодо посилення ролі й участі жінок у політичному житті.
Розраховано на експертів, політиків, науковців, державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, широке коло громадськості.
Авторський колектив: Богренцова Наталія, Костенко Андріана, Світайло Ніна, Ярош Оксана
Аналітичний звіт «Гендерний моніторинг виборів голів та рад ОТГ» підготовлено і видано ВГО «Жіночий консорцім України» у рамках проекту «Розбудова політичного жіночого лобі в Україні» за підтримки Фонду демократії ООН.
Зміст звіту не обов’язково відображає погляди Фонду демократії ООН.
Забороняється відтворення та використання будь-якої частини звіту у будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, копіювання чи використання в будь-який інший спосіб, без відповідного посилання на оригінальне джерело.

07-03-2018

 Однією з проблем розвитку українського суспільства вже більше 20 років є декларативна можливість реалізації рівних прав жінок і чоловіків. Саме через декларативну сутність рівних прав Україна досі не досягла суттєвого прогресу у зменшенні гендерного розриву у різних сферах життєдіяльності жінок і чоловіків в Україні.

Після останніх парламентських виборів кількість жінок, представлених в парламенті у процентному співвідношенні досягнула свого  історичного максимуму – близько 12 %. Це в 2,5 рази менше, ніж Україна повинна була досягти відповідно до Цілей розвитку тисячоліття у 2015 році. 
У зв’язку з цим викликає зацікавлення ряд питань, які зумовлюють присутність жінок в політиці, а саме:
1. Що саме може змінити ситуацію з політичною участю жінок в Україні радикальним чином?
2. Чи потрібні законодавчі ініціативи стосовно політичної участі жінок на рівнях прийняття політичних рішень, які забезпечать не просто 30% квоту осіб однієї статі у списках партій, а й реальне представництво жінок в органах влади на рівні не меншому, ніж 30%?
3. Чи є передумови в Україні для того, щоб такі зміни підтримало суспільство, і якими можуть бути індикатори цих змін?
4. І, нарешті, яких ситуативних і постійних союзників потрібно залучати, щоб змінити ситуацію із представництвом жінок у політиці в Україні (ЗМІ, партії, громади, законодавчі органи)?
Дане дослідження допомагає знайти відповіді на деякі з цих запитань та демонструє, що саме з приводу політичної участі жінок думають громадяни і громадянки, та які подальші кроки потрібно здійснити для того, щоб заявлена в Конституції України стаття 24 щодо надання жінкам і чоловікам рівних прав і можливостей була реалізована.
 
08-11-2017
Відеоматеріали
Що таке імідж і з чого він складається? Які шляхи його формування? Як правильно формувати позитивний імідж? На що і на кого орієнтуватися? Яких помилок слід уникати у формуванні та підтриманні свого політичного іміджу? Про зовнішність, репутацію та поведінку розповідають експерти у фільмі «Жінки в політиці. Імідж»
Жінки-народні депутатки
Заступник голови депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Заступник голови депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Веб-сторінкаДата народження: 23 грудня 1985р.Відомості на момент обрання: освіта вища, тимчасово не працює, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 112.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика